top of page

 

"Dövme yaptırırsan iş bulman zorlaşır."

"Dövmeli insanlar işten atılmış biliyor muydun?"

"Dövmeli birini darp etmişler."

"Dövme yaptırırsan kanser olursun."

"Görünür yere dövme yaptırma."


Bu ve bunlar gibi çeşitli söylentiler dövmeli öğrenciler, dövmeli iş arayanlar , ebeveynler, dövmeciler, çeşitli sektörlerde işe alım yapan insanlar, farklı yaş aralığındaki insanlar, gibi çeşitli bakış açılarından röportaj yaparak değerlendirdiğimiz web sitemize hoş geldiniz!

CEREN HAYDAROĞLU

2000 doğumlu Ceren HAYDAROĞLU Sabancı Üniversitesi bilgisayar mühendisliği lisans ve psikoloji yan dalı yapıyor.  5 tane dövmeye sahip Ceren'nin daha fazla dövme yaptırmasını ailesinin istememesi ve bunun nedenleri ile ilgili röportajımız aşağıdadır.

WhatsApp%252520Image%2525202021-03-15%25
GÜNEŞ YİĞİT

1998 ANKARA doğumlu olan Güneş YİĞİT'in sol kolunu kaplayan realistic full sleeve türü dövmesi var. Kendisi Ted Üniversitesi psikoloji bölümü son sınıf öğrencisi. Staj görüşmelerine giderken dövmesini kapatma nedenleri, sokakta onu görünce kötü davranan kendisinden yaşça büyük kadınla yaşadığı ilginç hikayeler aşağıdaki röportajında.

GÜNEŞ

YİĞİT

ŞENİZ AKKAYA

1967 doğumlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde mimar olarak çalışan Şeniz AKKAYA'nın iki çocuğu var. Kendiside dövmelli olan bir annenin çocuklarındaki dövmeleri değerlendirdiği röportajı aşağıda bulabilirsiniz.

ŞENİZ

AKKAYA

WhatsApp%2520Image%25202021-03-15%2520at

CEREN

HAYDAROĞLU

WhatsApp%252520Image%2525202021-03-15%25
SARP LOKUMCU

Dövme sanatçısı Sarp Lokumcu bu sanatın ülkemizde bazı insanlarda yarattığı algıyı, müşteri profilini ve ülkemizde dövmelerin iş bulmayı nasıl etkilediğini bizlerle paylaşıyor.

SARP

LOKUMCU

NAŞİT OSKAY

1965 doğumlu Naşit bey İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdan sorumlu kurumu olan İETT’de insan kaynakları ve eğitim daire başkanı. Neşit beyin dövmeli olmanın işe alımlardaki rolü hakkındaki röportajı aşağıdadır.

NAŞİT

OSKAY

EDİZ ÇERİ / SE7EN OF 34

Se7en of 34 sahne adıyla tanınan, küçük çiftlik parkında aralarında olduğu birçok büyük etkinlikte söyleyen Ediz Çeri, birçok dövme sahibi bir müzisyen aynı zamanda öğrenci.Kendisinin gözünden genç yaşta dövme sahibi olmanın etkilerini değerlendirdiğimiz röportajımız aşağıdadır.

EDİZ ÇERİ

SE7EN OF 34

ASLANCAN TAŞ

Koç Üniversitesi İşletme bölümü mezunu Aslancan, Antalya da turizm sektöründe birçok mağazanın işletmeciliğini yapmakta. 14 tane dövmesi olan Aslan turizm sektöründe ki dövmeye bakış açısını bizler için anlattı.

ASLANCAN

TAŞ

bottom of page